Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego organizmu. Preparaty z kwasem hialuronowym mają postać elastycznego i plastycznego żelu, który po wprowadzeniu pod skórę  wypełnia i wyrównuje niedoskonałości skóry, dając naturalny efekt. Najczęściej wykorzystywany jest do modelowania owalu twarzy (wolumetria), spłycenia zmarszczek, bruzd, powiększania i konturowania ust. Po zabiegu mogą występować drobne siniaki, obrzęk czy zaczerwienienie, które ustępuje po kilku dniach.

Wskazania:

wolumetria – modelowanie twarzy bez użycia skalpela, korekta kształtu policzków, brody i skroni. Przywraca właściwy owal twarzy, poprawia gęstość i jędrność skóry i przywraca prawidłowe proporcje. Popularne wskazania to zmęczony lub smutny wyraz twarzy
drobne zmarszczki (np. na czole, okolicy oczu – „kurze łapki”, pionowe na wardze górnej – „zmarszczki palacza”, mimiczne, np. śmiechowe)
bruzdy i drobne ubytki skóry (np. bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki poniżej kącików ust – „zmarszczki marionetki”, „dolina łez”)
głębokie zmarszczki (np. zmarszczki pionowe między brwiami – „lwia zmarszczka”, fałdy nosowo-wargowe)
powiększanie i modelowanie ust

Przeciwwskazania:

– ciąża, karmienie piersią
– choroby o podłożu autoimmunologicznym
– skłonność do powstawania blizn przerosłych i bliznowców
– stany zapalne skóry
– alergia na składniki preparatu

Efekty:

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy są bardzo skuteczne, dają niemalże natychmiastowy efekt wypełnienia, który utrzymuje się w zależności od użytego preparatu od 6-24 m-cy.